Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Głogowie odnotowali 21 kolizji drogowych i jeden wypadek drogowy. Mundurowi zatrzymali 5. nietrzeźwych kierujących. W okresie długiego weekendu funkcjonariusze interweniowali 201 razy, a interwencje dotyczyły głównie zakłócenia spokoju porządku publicznego. 12 osób zostało przewiezionych do wytrzeźwienia.

Za nami długi weekend majowy. Dla mieszkańców powiatu głogowskiego był to czas wypoczynku, a dla głogowskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Działania „Bezpieczny weekend – Majówka 2024” rozpoczęły się od dnia 30 kwietnia i trwają do dnia 6 maja. W tym okresie wyjazdów weekendowych, mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu. Zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, a także na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Głogowie odnotowali 21 kolizji drogowych i jeden wypadek drogowy. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym czasie mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. W okresie długiego weekendu funkcjonariusze interweniowali 201 razy, a interwencje dotyczyły głównie zakłócenia spokoju porządku publicznego. 12 osób zostało przewiezionych do wytrzeźwienia.

– Podsumowując wydarzenia minionego długiego majowego weekendu, należy podkreślić, że zarówno na drogach powiatu głogowskiego, jak i w całym naszym regionie był on spokojny, a głogowscy policjanci nie odnotowali gwałtownego wzrostu zdarzeń i interwencji – mówi st. post. Agnieszka Kotwas p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj