Dziedziniec zamku tętnił życiem. Głogowianie niedzielne popołudnie spędzili aktywnie wykorzystując swoje talenty. Wieczorem wianki, które zrobili z kolorowych polnych kwiatów, wrzucili do wody.

GłogoWianki przygotowały wspaniałe wydarzenie. Każdy uczestnik samodzielnie mógł wić wianki, malować, rysować zrobić świeczkę i w zależności od swojej kreatywności wiele innych przedmiotów. Z tego wspaniałego i wielobarwnego wydarzenia głogowianie, bez względu na wiek, chętnie skorzystali. Rodzimi artyści wystawili atrakcyjne prace wykonane między innymi szydełkiem. Wieczorem uczestnicy festynu z wiankami przygotowanymi z kolorowych polnych kwiatów przeszli korowodem z placu zamkowego na plac festynowy. Zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej wianki wrzucono do wody.

Festyn został zorganizowany przez Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości. Patronat przejął Prezydent Miasta Głogowa

Wydarzenie przygotowane przez GłogoWianki wpisane zostało już w kulturalny kalendarz. W niedziele była VI edycja. Każdego roku przyciąga wielu głogowian. Zgodnie z tradycją, która sięga czasów starożytnych, symbolem Nocy Świętojańskiej jest noszenie we włosach wianków z kwiatów i puszczanie ich na wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj