Rusza kolejna 10. edycja Budżetu Obywatelskiego w Głogowie. Od 1 lipca do 31 sierpnia można składać projekty. W razie wątpliwości, pracownicy urzędu udzielą wyczerpujących informacji.

To już 10. jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Do rozdysponowania jest 2 mln 500 tys. zł. Można zgłaszać wnioski dot. inwestycji lub tzw. zadań miękkich. Przed złożeniem wniosku wskazana jest konsultacja  z pracownikami w wydziałach: inwestycji, rozwoju miasta  czy infrastruktury. Będzie można uzyskać informację między innymi: czy na danym terenie można zrealizować planowaną inwestycje w ramach BO, czy teren jest własnością miasta czy miejskich instytucji?

– W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który będzie realizowany w 2025 roku wyłączone są nasze jednostki. Zwiększa się zatem szansa na inne projekty – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. – Zachęcam do udziału w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. To doskonała okazja, aby zrealizować swoje pomysły w najbliższym otoczeniu- dodaje prezydent.

Harmonogram

  • 1 lipca – 31 sierpnia 2024 r. – zgłaszanie projektów przez osoby uprawnione,
  • 1 lipca – 30 września 2024 r. – weryfikacja (ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów),
  • 1 października – 11 października 2024 r.- ogłoszenie bazy projektów dopuszczonych do głosowania oraz przedstawienie projektów odrzuconych z podaniem przyczyn odrzucenia,
  • 4 listopada – 15 listopada 2024 r. – przeprowadzenie konsultacji w formie głosowania powszechnego.
  • do 13 grudnia 2024 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów. 

Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania jednego głosu na jeden z projektów ujętych w „Bazie projektów” zlokalizowanym w jednym z Okręgów Konsultacyjnych oraz do oddania jednego głosu na jeden z projektów ogólnomiejskich. Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos za pomocą jednej z dostępnych form głosowania. W przypadku oddania głosu wielokrotnie poprzez dostępne formy  głosowania tj.: papierową i elektroniczną – wszystkie oddane głosy zostaną uznane  za nieważne. 

Z „Budżetu Obywatelskiego 2025 w Głogowie” wyłączone są:

  • inwestycje jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Głogów,
  • zadania nie spełniające wymogów w zakresie celowości,
  • zadania dotyczące wykonania dokumentacji projektowej,
  • zadania mające charakter komercyjny.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.obywatel.glogow.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj