Policjanci zatrzymali nieletniego, który posługując się pistoletem gazowym w ręku napadł stację paliw Shell. Próbował w ten sposób zastraszyć swoją ofiarę.

Policjanci z głogowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jerzmanowa na stacji paliw Shell, gdzie mężczyzna kierując przedmiot przypominający broń palną w kierunku pracownika stacji krzyknął do niego „to jest napad” po czym z nieznanych przyczyn uciekł. Następnie poszedł do pobliskiego sklepu „Słoneczko”, gdzie po uprzednim uszkodzeniu rolety antywłamaniowej i jej podniesieniu dostał się do wnętrza, skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci gotówki i artykułów spożywczych, powodując łączne straty w wysokości blisko 1.700 zł. Mundurowi przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.  

– Powiadomieni o rozboju i kradzieży z włamaniem, policjanci w rejon zdarzenia skierowali najbliższe patrole. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie namierzyli sprawcę chwilę po całym zajściu. Młody mężczyzna w wieku 16 lat został zatrzymany i usłyszał 3 zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – mówi  st. post. Agnieszka Kotwas p.o. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Sąd Rejonowy w Głogowie na podstawie art. 27 § 1 Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich zastosował środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia nieletniego w zakładzie poprawczym na okres 3 miesięcy.

Według Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj