361,58 m odcinek ulicy Jagiellońskiej będzie wyremontowany. Całe zadanie realizowane będzie w trzech etapach z wyłączeniem ruchu na odcinkach każdego z etapów. W ramach I etapu prace prowadzone będą od ul. Bolesława Śmiałego do połowy skrzyżowania z drogą wewnętrzną na wysokości ul. Jagiellońska 24,49.

Zakres prac obejmuje przebudowę drogi gminnej, wymianę nawierzchni jezdni, skrzyżowań, zjazdów, budowy miejsc postojowych i chodników, wymianę istniejących wpustów deszczowych wraz z przyłączami oraz m.in. nowe oświetlenie drogowe.

– Długość przebudowywanego obecnie odcinka Jagiellońskiej to ok. 361,58 metrów. Przypomnę tylko, że kilka lat temu wybudowaliśmy zupełnie nowy odcinek tej ulicy wraz z nowymi miejscami parkingowymi oraz dużym parkingiem – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zakres do realizacji: nawierzchnia z masy bitumicznej, nawierzchnia z kostki betonowej (jezdnia + chodniki), przewiduje się wykonanie 102 miejsc postojowych zarówno równoległych jak i prostopadłych i montaż 12 nowych lamp LED i wymiana okablowania. Przy nowych chodnikach staną nowe ławki i nowe kosze na śmieci. Całe zadanie realizowane będzie w trzech etapach z wyłączeniem ruchu na odcinkach każdego z etapów.

ETAP 1

Prace wykonywane będą od ul. Bolesława Śmiałego do połowy skrzyżowania z drogą wewnętrzną na wysokości ul. Jagiellońska 24,49. Podczas prowadzenia prac w tym etapie ul. Leszka Białego 1-7 będzie nieprzejezdna. Na ul. Kasztelańskiej 3-7 zmieni się kierunek ruchu – obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ul. Piasta Kołodzieja do ul. Jagiellońskiej i dalej w kierunku ul. Bolesława Śmiałego. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej z ul. Kasztelańską będzie możliwy z utrudnieniami. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej z drogą wewnętrzną stanowiącą dojazd do budynku nr 55 będzie możliwy z utrudnieniami. Podczas prowadzenia robót w tym etapie wykonawca zapewni dojście do wszystkich klatek schodowych i ewentualny dojazd dla samochodów uprzywilejowanych tj. straż pożarna , karetka i zaopatrzenia. Na pozostałej część ul. Jagiellońskiej obowiązywać będzie ruch jak dotychczas.

Czas realizacji zadania: 170 dni od dnia zawarcia umowy, a ta została podpisana na początku maja. Wykonawcą zadania jest firma „Ragen” Sp. z o.o. Koszt prac:  2 931 445,25 zł. Półtora miliona złotych pochodzi z programu Polski Ład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj