Natychmiastowa reakcja i zaangażowanie głogowskich funkcjonariuszy doprowadziły do odnalezienia mężczyzny, którego życie było zagrożone.

W godzinach wieczornych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 25-letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Z relacji najbliższej rodziny wynikało, że życie zaginionego może być zagrożone. Głogowscy policjanci, wiedząc, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, natychmiast podjęli działania.

– Policjanci z różnych komórek głogowskiej komendy rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, nikt nie wiedział, gdzie mężczyzna może się znajdować, a z wiadomości SMS wynikało, że mężczyzna może usiłować odebrać sobie życie – mówi st. sierż. Natalia Szymańska oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Jednak dzięki umiejętnościom negocjacyjnym oraz cierpliwości policjantów, 25-latek opisał miejsce, gdzie się znajduje. Zdecydowana reakcja i doskonała znajomość terenu policjantów z Wydziału Kryminalnego głogowskiej komendy doprowadziła do błyskawicznego odnalezienia mężczyzny – dodaje policjantka.

25-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł mężczyznę do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

POLICJA APELUJE: Osoby, które znajdują się w trudnych życiowo sytuacjach, często nie wiedzą, jak i gdzie szukać pomocy, bądź wstydzą się prosić o pomoc. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele niosą pomoc osobom, które tego potrzebują. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem.

Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całodobowo,
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
  • 800 702 222- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.