Radni miejscy na ostatniej sesji zajęli się między innymi zmianami w budżecie, nadaniem nazw ulicom, budową pomnika Bolesława Chrobrego, zmianami w statutach  żłobków oraz Kadencyjnym Programem Gospodarczym dla miasta Głogowa na lata 2024-2029. Radnych interesowały także: organizacja ruchu po przebudowie ulicy Sikorskiego, posiłki dla seniorów, remonty dróg i budowa pomnika pierwszego Króla Polski Bolesława Chrobrego.

Sesja Rady Miasta Głogowa w dużej mierze poświęcona była sprawom finansowym i programowi kadencyjnemu. Radni zajęli się także tematami zasygnalizowanymi przez mieszkańcy naszego miasta.

– W Miejskim Centrum Integracji, powstanie kuchnia. Czy będzie można z niej dowozić posiłki dla osób starszych – pytała radna Bożena Rudzińska.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz przypomniał, że Miejskie Centrum Integracji będzie integrowało środowiska głogowskich seniorów, osoby niepełnosprawne, młodzież i wolontariuszy.

Dużą część obiektu stanowić będzie kuchnia i kawiarenka. Uruchomienie kuchni pozwoli na zwiększenie ilości posiłków dla seniorów. Większej ilości osób będzie można je dostarczyć   – mówił Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

O lewoskręt w stron PKP na przebudowywanej ulicy Sikorskiego, remont 1 Maja i placu 100-lecia dopytywał Krzysztof Sarzyński. Prezydent zapewnił, że prowadzone są rozmowy dotyczące lewoskrętu. Natomiast na ulicy 1 Maja i placu 1000-lecia zachowana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Położona zostanie nowa, aby nawierzchnia była równa a jazda po niej cicha.

Radny Marcin Zubowski zakwestionował miejsce, w którym planowane jest usytuowanie pomnika pierwszego Króla Polski Bolesława Chrobrego. Zaproponował, aby pomnik stanął nieopodal kompleksu Chrobry.

Prezydent wyjaśniając powiedział, że dogodnym miejscem na ustawienie pomnika jest Ostrów Tumski, gdyż w tym miejscu zatrzymał się pierwszy król Polski odwiedzając Głogów. Zasugerował, że nieopodal kompleksu Chrobry można postawić inną formę upamiętniającą Bolesława Chrobrego.

Na zakończenie sesji prezydent poinformował radnych o działaniach w czasie powodzi, o ciężkiej pacy i formie podziękowania dla wszystkich służb i mieszkańców. Najbliższe publiczne podziękowania zaplanowana w czasie imprezy Pożegnanie Lata. Kolejne mogą być w maju. Radny Bartosz Hejmej zaproponował, aby jeden z trzech majowych dni w czasie których organizowane jest wydarzenie Dni Głogowa, przeznaczyć na podziękowania dla wszystkich zaangażowanych do walki z wielką wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj