Tąpnięcie, które pozbawiło dwóch górników życia miało moc tak zwanej górniczej ósemki. We wtorek 29.11 po godzinie 21.00 zatrzęsło Polkowicami, Lubinem a nawet Głogowem. Wstrząs miał miejsce na szybie R-VII ZG Rudna. W konsekwencji dwóch górników nie żyje. Sześciu kolejnych jest wciąż poszukiwanych.

Kilka jednostek ratowników górniczych prowadzi poszukiwania 6 górników, których sygnały nadajników osobistych zostały już ustalone. Niestety dwóch mężczyzn odnaleziono wcześniej bez życia. Wstrząs spowodował zasypanie komory mechanicznej. Do tragedii doszło na oddziale górniczym G-23 szybu R-VII. W obrębie zagrożenia było kilkanaście osób. Dziewięć z nich wydobyto. Początkowo trzech przewieziono do szpitala w Głogowie. 

Ten rok jest bardzo tragiczny w skutkach dla górników z Zagłębia Miedziowego. Jak dotąd życie pod ziemią straciło 11 osób. Z wypadkiem z tej nocy statystyki już są okrutniejsze. Wszyscy żywią nadzieję, że poszukiwani górnicy odnajdą się cali i żywi. O sprawie będziemy informować.