Kilka pokoleń mieszkańców gminy Kotla, spotkało się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Powodem był spektakl pt. “Na chwilę, na zawsze”, który powstał w ramach projektu pn. “Teatr wspomnień”.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie “Z głębi serca”. Spektakl oparty został na wspomnieniach osadników. Głównymi aktorami była młodzież z gimnazjum i uczniowie z oddziału szkolno-przedszkolnego. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Spektakl dostarczył wszystkim wiele wzruszeń.
Główną ideą projektu było zbliżenie międzypokoleniowe. Młodzi ludzie przedstawili losy swoich pradziadków i dziadków. Aktorzy bardzo starannie przygotowali się do spektaklu.
– Jestem zachwycony efektem jaki osiągnęli ci młodzi artyści. Było miejsce na wspomnienia i wzruszenia. Serdecznie dziękuje, ze swojej strony wszystkim, któ01rzy pracowali na ten rezultat – mówi Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.

Projekt dofinansował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie „Z głębi serca”, którego koordynatorem była Barbara Kobiela oraz Elżbieta Bock-Łuczyńska – filolog, scenarzysta i reżyser teatru dla dzieci i młodzieży. Partnerami projektu było Gimnazjum Gminne w Kotli, Gmina Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.
Fot: Urząd Gminy Kotla

kotla3 kotla1