Do pełni szczęścia młodemu małżeństwu z kilkuletnią córeczką brakowało mieszkania. Dzięki prezydentowi miasta i to marzenie się spełniło. Bartosz jest już posiadaczem klucza do swojego własnego M. Zamieszkał z rodziną w bloku TBS.

Bartosz po ukończeniu 18 roku życia trafił do Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Usamodzielnienia Dom w Głogowie. Poznał dziewczynę, wzięli ślub i kilka miesięcy temu urodziła się im córeczka. Do pełni szczęścia brakowało już tylko mieszkania. Rafael Rokaszewicz , Prezydent Miasta Głogowa kilka dni temu młodej rodzinie wręczył klucze do ich własnego M.

Spełnienie marzenia było możliwe dzięki programowi „ Zapobieganie i wychodzenie z bezdomności wychowanków domu dziecka, ośrodka szkolno wychowawczego , sierot naturalnych i społecznych” który podpisało stowarzyszenie z Gminą Miejską w Głogowie.
Od 2000 roku podopieczni stowarzyszenia otrzymali 19 mieszkań: z TBS – 8, z Gminy Miejskiej w Głogowie – 6, SM Nadodrze – 3 oraz Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa – 2 mieszkania.
Głogowianie także pomagają w usamodzielnieniu młodzieży mieszkającej w stowarzyszeniu. Dużym zastrzykiem finansowym jest 1 procent podatku, który przy rozliczeniu z urzędem skarbowym przekazują na rzecz stowarzyszenia. Z tych środków kupowany jest sprzęt gospodarstwa domowego potrzebny młodym ludziom na nowej drodze ich życia. Obecnie w mieszkaniu chronionym prowadzonym przez stowarzyszenie zamieszkuje 7 osób czekających w koleje na własne wymarzone mieszkanie.
Zdjęcie: Gmina Miejska w Głogowie.