Wykrywaniem zmian po udarach, urazach, zapaleniu mózgu, diagnozowaniem padaczki zajmują się lekarze w głogowskim szpitalu. Teraz mają do dyspozycji sprzęt najnowszej generacji.

Badania wykonywane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i komercyjnie. Głogowska placówka zdrowotna jest jedyną w powiecie i okolicy wykonującą badania EEG.
– Aparat jest bardzo precyzyjny- zapewnia Edward Szchmidt, prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego. – Dokładność badania wpływa na proces diagnozowania i leczenia.
Badania na aparacie wykonuje technik Bożena Rutkowska. Opisuje specjalistka z dziedziny neurologii lekarz Halina Steranka. – EEG służy do oceny spontanicznej pracy mózgu. Do zdiagnozowania wielu chorób układu nerwowego wskazane jest wykonanie badań EEG – wyjaśnia dr n. med. Halina Steranka, konsultant szpitalny ds. neurologii. – Nowy aparat pozwala jednocześnie uzyskać zapis EEG i obserwować zachowanie pacjenta w czasie badania.
W głogowskiej placówce badania EEG wykonywane są dla pacjentów szpitala oraz ze skierowaniami z innych placówek z którymi szpital podpisał umowę. Można także wykonać badanie komercyjnie, koszt 60 zł.
Zdjęcie: ANNA