Nowoczesny sprzęt  za około 220 tys. zł. trafił do strażaków. Zakupiony został między innymi dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Wsparcia finansowego udzielił także prezydent miasta i starosta.

 Akumulatorowe narzędzia ratownicze- nożyce i rozpieracz ramieniowy, łódź ratownicza z silnikiem, kamera termowizyjna, poduszki niskociśnieniowe wysokiego unoszenia i podpory stabilizacyjne otrzymała  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.  

– Jest to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające działanie w bardzo różnym środowisku, również w środowisku wybuchowym bez potrzeby zabierania do działań ratowniczych pomp i ciężkiego sprzętu. – powiedział  st. bryg. Piotr Durał,  Komendant Powiatowy PSP w Głogowie –  Łódź jest o tyle niezbędna, że można ją zwodować bardzo szybko i w bardzo różnych warunkach. Możemy ją przeciągnąć po trawie, wepchnąć do wody i nic się jej nie stanie. Jest bardzo wytrzymała.  

– Sprzęt został zakupiony przez mieszkańców i przekazany w użytkowanie strażakom. Jest on dobrem wspólnym by nieść pomoc potrzebującym  – powiedział st. bryg. Adam Konieczny Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu .

Przekazanie zakupionego za 220 tys. zł  wyposażenia odbyło się w obecności  władz powiatu głogowskiego i miasta Głogowa. W 2015 roku o środki  z budżetu obywatelskiego na nowy sprzęt ratowniczy, zabiegał wraz z załogą  st. bryg. Karol Skowroński – były komendant. Zabezpieczono wówczas kwotę  150 tysięcy. Brakującą środki  dołożyło miasto oraz powiat.

 

Zdjęcie. KPPSP w Głogowie