OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Głogowianie chętnie dokarmiają ptaki, które stadnie zamieszkały w Parku przy ul. Budowlanych. Bez względu na porę roku po stawie pływa mnóstwo kaczek.  

Do parku przychodzą  dzieci, dorośli i osoby starsze , aby nakarmić ptaki. Popatrzeć jak pływają, wzbijają się do góry i nurkują pod wodę. Nie jest to jedyny powód odwiedzin. Przychodzą, aby nakarmić. Bez względu na porę roku wielu mieszkańców miasta stoi na mostku z woreczkami  z pokruszonym chlebem lub bułką. Pani Mariola z bloku przy ul. Budowlanych raz w tygodniu dokarmia kaczki.

–  Siedzę przed telewizorem, łamię chleb i bułki na małe kawałki . Przychodzę nad staw i dokarmiam kaczki. Nie wrzucam do wody, bo z tej karmy mogą korzystać szczury, których kiedyś było tutaj bardzo dużo.  Wysypuję po trochę na trawę, czekam aż zjedzą i daje kolejną porcję – mówi Pani Mariola.

Kilka lat temu w parku przy ul. Budowlanych zadomowiły się szczury.  Urzędnicy apelowali  wówczas o niedokarmianie kaczek ponieważ ptakom wystarczy to, co znajdą w wodzie – wodorosty.  

Zdjęcie: ANJA