Wrócili z Niemiec zadowoleni i pełni pomysłów na nowe przysmaki. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych byli na stażu w renomowanych hotelach Turyngii. 

Szesnaścioro uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie w zawodach technik hotelarz i technik żywienia i usług gastronomicznych  odbyło  staż w hotelach na terenie Turyngii w Niemczech. Uczyli się tam między innymi gotować regionalne przysmaki, poznawali nowe otoczenie, kulturę kraju i zwyczaje panujące w środowisku pracy. Pobyt za granicą umożliwił także  pogłębienie znajomości języka i umożliwił   wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej w szkole.

– Efektem odbytego stażu jest potwierdzenie i uznanie nabytych umiejętności zawodowych , językowych i interpersonalnych. Stażyści otrzymują Certyfikat w języku niemieckim  i dokument Europass  w języku niemieckim i polskim, który jest honorowany we wszystkich krajach UE – mówi Małgorzata Świątek Koordynator projektu “Praktykujemy w Europie!”. 

W Niemczech  była 1 grupa, która po powrocie do kraju  aktywnie włączyła się w organizację w szkole Dnia Zdrowego Żywienia.  Przedstawili  prezentację z pobytu na stażu, przygotowali  również zdrowe dania z menu restauracji z miejsc praktyki.

Młodzież uczestniczyła w praktykach za granica  w  ramach Programu PO WER na rok 2016 – 2018 pod tytułem “Praktykujemy w Europie!”.  Jest on  realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego  na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Wartość projektu 102 774,00 Euro.

Zdjęcie: Zespół Szkół Ekonomicznych