20 grudnia uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, odwiedzili Dom Samotnej Matki w Głogowie. Uczniowie przekazali dzieciom przygotowane przez siebie prezenty świąteczne.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, grupa uczniów klas o profilu mundurowym, spotkała się z podopiecznymi Domu Samotnej Matki w Głogowie. Inicjatywa spotkania wyszła ze strony uczniów klas. Spotkania takie odbywały się już w latach ubiegłych i stały się tradycją. Przy choince i w świątecznej atmosferze, uczniowie przekazali drobne prezenty mikołajkowe dzieciom, które wraz z matkami znalazły opiekę w Domu.

Opiekę nad  klasami mundurowymi z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, sprawuje nadkomisarz Joanna Cichla. Uczniowie klas mundurowych,  oprócz podstawy programowej, realizowanej w każdej klasie, mają  dodatkowe zajęcia związane z profilem nauczania, wprowadzające w służbę w policji, wojsku czy straży pożarnej. Są to m.in. musztra czy poznawanie podstaw pracy w formacjach mundurowych.

oficer prasowy KPP w Głogowie/ fot KPP