Gimnazjaliści spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży.  Dowiedzieli się jak powstaje książka od pomysły aż po ilustrację.

Biblioteka Publiczna przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli gościła znaną pisarkę Barbarę Kosmowską. Autorka książek dla dzieci i młodzieży odpowiadała na nurtujące młodzież pytania. Pisarka opowiadała o swoim życiu, rodzinie i sukcesach zawodowych. Przytoczyła kilka anegdot z życia zawodowego i prywatnego.

– Spotkanie upłynęło w wyjątkowo miłej atmosferze. Na zakończenie autorka rozdawała autografy, podpisywała swoje książki– mówi  Kamila Suchocka-Szperlik z Urzędu Gminy w Kotli.

Kilka powieści tej autorki  wygrało prestiżowe konkursy literackie. „Buba  zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem Uwierz w siłę wyobraźni, a “Pozłacana rybka” otrzymała tytuł Książki Roku 2007 oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Pierwsza powieść dla dorosłych „Głodna kotka” została wydana w 2000r. Później ukazały się: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Gobelin” i inne. Napisała również kilka powieści dla dzieci i młodzieży: „Buba”, „Pozłacana rybka”, „Dziewczynka z parku” czy najnowsza „Tru”. 

Zdjęcie: Urząd Gminy Kotla