Sala wiejska w Grochowicach, Gmina Kotla doczekała się remontu. Na nowym parkiecie pierwsza zabawa, może w karnawale. 

Podłoga wycyklinowana, utwardzona, są już naczynia i firany. Kuchnia, korytarz i sala główna czekają na zagospodarowanie.  Brakuje mebli, ale niebawem i one znajdą się w wiejskiej sali. W odnowionym pomieszczeniu będzie mogło bawić się do 120 osób.

– Remont pochłonął blisko 100 tys. zł  i częściowo został sfinansowany środkami pozyskanymi z budżetu Województwa Dolnośląskiego–   mówi Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.

Sala wiejska w Grochowicach powstała w czynie społecznym w 1978 roku. Od tamtego czasu nie była gruntownie remontowana. Przeprowadzano jedynie bieżące prace  np. malowano ściany.  Organizowano w niej wiele imprez okolicznościowych, gminnych, wiejskich, były także wesela. W czasie wakacji w sali wiejskiej organizowano kolonie.

– Cieszymy się z tego remontu. Z początkiem roku salę doposażymy w nowe krzesła i stoły. Taką decyzję podjęło już sołectwo dzieląc środki z Funduszu Sołeckiego na 2017 r. Brakuje nam jeszcze zmywarki, ale jak na razie nie ma na to pieniędzy – wyjaśnia Krystyna Sadowska sołtys sołectwa. – Na razie nie korzystamy z sali  ponieważ podłoga musi się ułożyć. Jest utwardzona, ale jeszcze za wcześnie na pierwszą zabawę . Nowa sala spełnia nasze oczekiwania.

Na remont sali gmina pozyskała środki z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Zakres zadania obejmował tylko remont , bez wyposażenia.  Ze środków budżetu gminy w ramach funduszu sołeckiego rada sołecka zakupiła nowe firanki.

Zdjęcia: Urząd Gminy Kotla