OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Radny uważa, że w Głogowie jest dużo niebezpiecznych przejść dla pieszych. Spostrzeżeniami podzielił się z urzędnikami. 

Przejście dla pieszych na skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju z Polną i  Kamiennej Drogi z Novarese budzi wiele obaw. Radny Norbert Penza  uważa, że należy poprawić bezpieczeństwo  ze względu na duże zagrożenie wypadkiem. Swoimi obawami podzielił się z władzami miasta.

– Przy Domu Uzdrowienia Chorych ul. Novarese  jest zawsze duży ruch ze względu na specyfikę działania domu – mówi Norbert Penza. – Docierają tam na zabiegi ludzie z ograniczona możliwością poruszania się, osoby starsze, na wózkach, matki z dziećmi. Uważam, że należy zapewnić im bezpieczne przejście. Chodnik ma duży spad. Kobiety z wózkami dziecięcymi i osoby na wózkach mają problem z utrzymaniem wózków pod kontrolą.

Drugim miejscem wskazanym przez radnego jest chodnik przy ul. Obrońców Pokoju.

– Skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju i Polnej  jest dla wielu pieszych niebezpieczne. Podwyższone krawężniki i wąskie chodnik utrudniają osobom na wózkach poruszanie się– dodaje radny.- Od wiosny do jesieni, żywopłot utrudnia widoczność.  Po zmierzchu, który o tej porze roku szybko zapada piesi w ciemnych ubraniach są zupełnie niewidoczni dla kierowców.

Zdjęcia: ANJA