OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To ma być modelowe rozwiązanie, pomoc wieczorowa w dni świąteczne i po południu będzie świadczona w szpitalu. Głogowska placówka złoży swoją ofertę w NFZ.

Głogowianie pamiętają jeszcze te czasy, gdy w dni świąteczne i po południu można było przyjść do szpitala na izbę przyjęć, aby zasięgnąć porady lekarskiej. Kilka lat temu, szpital nie złożył swojej oferty do NFZ i umowę na pomoc wieczorową , nocną i świąteczną podpisała firma Medykstar. W tym roku zarząd szpitala  złoży taką ofertę do NFZ . Obecna firma prowadzi usługę do czerwca.

– Szpital będzie miał możliwość uruchomienia pomocy obok  SOR-u lub w pomieszczeniach po okulistyce.  Pomoc nocna i wieczorowa przy szpitalu to modelowe rozwiązanie – mówi Edward Schmidt, Prezes Zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. 

Prezes Zarządu uważa, że szpital jest przygotowany na świadczenie pomocy doraźnej  wieczorowej oraz w święta.  W placówce są lekarze, odpowiedni sprzęt medyczny między innymi analizatory, do badan podstawowych i pracownia RTG.

Zdjęcia: ANJA