Dwa nowe radiowozy: opel corsa oraz ford custom, rozpoczynają dzisiaj służbę w głogowskiej policji. Pojazdy to oznakowane radiowozy, które wykorzystywane będą w służbie patrolowej. Zakupiono je dzięki finansowej pomocy samorządu Miasta Głogowa, który przekazał połowę kwoty na ich zakup. Druga połowa pochodzi z budżetu policji.

W dniu 19 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie nastąpiło przekazanie nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki finansowej pomocy samorządu miasta Głogowa. Łączna wartość zakupionych pojazdów to 270 000 zł połowa tej kwoty to dofinansowanie ze strony samorządu Głogowa. Pozostała część została sfinansowana z budżetu centralnego policji. Kluczyki do radiowozów Na ręce Komendanta podinsp. Mariusza Bużdygana, przekazał Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Nowe radiowozy to furgon ford custom z silnikiem diesla 2,2 oraz opel combo van z silnikiem benzynowym 1,4. Służyć będą w Wydziale Prewencji, wykorzystywane jako pojazdy patrolowe. Radiowozy po uroczystości  rozpoczęły normalną policyjną służbę.

oficer prasowy KPP w Głogowie