O ponad 1000-letnim Głogowie, jego dziejach i burzliwych momentach oraz chwilach chwały w filmie Głogów Miasto z historią. Film zrealizowany został przez Fundację FLIS.

– Zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego filmu „GŁOGÓW. Miasto z historią” opowiadającego o ponad 1000-letniej historii miasta. To jest film o najważniejszych wydarzeniach w historii Głogowa – mówi Łukasz Zygiel, członek zarządu Fundacji FLIS.

Realizatorzy filmu przedstawili w nim dzieje ponad 1000-letniego Głogowa.  Jego  burzliwe momenty jak i chwile chwały. Tym miastem nad Odrą władały wielkie dynastie Piastów, Jagiellonów, Korwinów, Habsburgów czy Hohenzollernów.  Władali nim Polacy, Węgrzy, Austriacy, Niemcy, Czesi, Szwedzi i Francuzi. Głogów to  miasto wielu kultur i narodów. Obok katolików żyli protestanci i Żydzi. To oni przez wieki wspólnie tworzyli organizm miejski. Głogów to w końcu miasto, w którym po odbudowie zniszczonej przez ostatnią wojnę Nowego Starego Miasta znów w jego centrum bije serce. Dziś polskie serce.

Filmy zrealizował zespół w składzie: Dominika Błaszczyk, Dariusz Andrzej Czaja, Paweł Matkowski, Piotr Motzart Michalski, Kuba Musiał, Marek Sawko, Anna Skrzyniarz, Urszula Zygiel i  Łukasz Zygiel. Gmina Miejska w Głogowie dofinansowała budżet filmu w kwocie 15. tys. zł.  Łączny budżet realizacji filmów zamknął się w kwocie około  30 tys.
LINK do filmu: https://youtu.be/aOYvpP6mu8o

Zdjęcie; Fundacja  FLIS