OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Coś się ruszyło. Władze Powiatu Wschowskiego postanowił zakończyć spór o most na Rowie Krzyckim i zlecił przygotowanie dokumentacji. Specjaliści pomogą ustalić właściciela.

 Samorządowcy z Głogowa uważają, że most na Rowie Krzyckim leży w granicach Powiatu Wschowskiego i to właśnie ten samorząd powinien zadbać o jego remont.  Natomiast urzędnicy ze Wschowy nie są,  co do tego przekonani. Od wielu lat trwa droga administracyjna w celu ustalenia właściciela. Ale w tym miesiącu coś się ruszyło. Być może nareszcie dowiemy się, kto powinien wyremontować  uszkodzony most. Samorządowcy ze Wschowy wystosowali do władz Powiatu Głogowskiego pismo informujące , iż postanowiono wszcząć postępowanie rozgraniczenia działek stanowiących własność Skarbu Państwa,  w obrębie Gola,  z nieruchomościami przyległymi.

– To absolutnie nie jest nasza działka. Mostek i rzeka nie znajdują się na naszym terenie – podtrzymuje swoje stanowisko  Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego.

W minionym miesiącu na naszej stronie ukazał się tekst dotyczący mostu nad Rowem Krzyckim. Wówczas  władze powiatu wschowskiego tłumaczyły, iż  wg dokumentacji która jest w posiadaniu władz Powiatu Wschowskiego nie jest jednoznaczne do kogo należy most. Starosta zlecił geodecie dokonanie pomiaru. Jednak nie można było zakończyć  postępowania ponieważ brakuje dokumentów. Istotnych protokołów granicznych z opisem przebiegu granic a posiadana  dokumentacja jest niespójna z operatem z 1973 roku i przeprowadzonym wywiadem w terenie.

Przypominamy iż most Na Rowie Krzyckim leży na granicy Województwa Lubuskiego i Województwa Dolnośląskiego oraz na granicy Powiatu Wschowskiego i Powiatu Głogowskiego.

Zdjęcie: ANJA