OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ulica Stanisława Moniuszko będzie remontowana.  Odszkodowania dostaną właściciele działek, po których będzie przebiegała droga.

W minionym roku Gmina Miejska w Głogowie i Powiat Głogowski podpisali Porozumienie w sprawie uporządkowania przebiegów dróg powiatowych na terenie miasta Głogowa.  Na mocy tego porozumienia drodze powiatowej ul. Stanisława Moniuszki po remoncie zostanie nadany status drogi gminnej.  Oba samorządy zadeklarowały współpracę w zakresie remontu i  rozbudowy tejże ulicy.

W ramach zaplanowanego remontu  wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa i elektroenergetyczna linia kablowa potrzebna do oświetlenia przejść. W związku z tym, iż ulica Stanisława Moniuszki po remoncie nabierze innego kształtu, zaplanowano wykup nieruchomości od właścicieli terenów po których będzie przebiegała. Postanowieniem odszkodowawczym związanym z utrata prawa własności objęto działki w obrębie Hutnik o łącznej powierzchni 546 mkw.

– Dla mnie nie ma znaczenia, do kogo droga należy – mówi Gabriela Przychodzka. – Najważniejsze, aby była dobrej jakości a zimą odśnieżana. 

Zdjęcia: ANJA