OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gmina Miejska w Głogowie na pięciu drogach wjazdowych i zarazem wyjazdowych z miasta zamontuje monitoring. Ma on poprawić bezpieczeństwo.

Na drogach wjazdowych do Głogowa planuje się  nowe inwestycje. W budżecie zarezerwowano środki między innymi na montaż  pięciu tzw. witaczy przy głównych drogach, czyli  na drodze krajowej nr 12,  drogach wojewódzkich nr 329 i nr 292. Natomiast przy  ulicach Rudnowska, Obrońców Pokoju, Wojska Polskiego, Sikorskiego i Brama Brzostowska zamontowany zostanie system monitoringu wizyjnego z opcją rejestrowania numeru rejestracyjnego pojazdu.  Realizowanie obu zadań pochłonie około 400 tys. zł, po 200 tys. zł na każde zadanie. 

– To dobry pomysł. Monitoring wymusi jazdę zgodnie z przepisami. Będzie bezpieczniej– mówi Karolina Malikowska, 45-letnia głogowianka, dojeżdżająca do pracy w Polkowicach. – Zda to egzamin, gdy na podstawie monitoringu będzie można ukarać  kierowcę, np. za szybką jazdę.

Zdjęcia: ANJA

1 KOMENTARZ

  1. Niech Jej ppstawia na wszystkich drogach w terenie zabudowanym 40km/h i zobaczymy czy bedzie taka radosna… na rudnowskiej jakis gamoń na calej długości poustawial ogtaniczenia, ale co tam, od tamtej strony przeciez bedzie moglobyc zakorkowane miasto…. idiotyzm i tyle. 2 w nocy a tam 40 trzeba sie toczyc….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.