OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rewitalizacja Parku Słowiańskiego potrwa kilka lat. Docelowo powstaną nowe ścieżki, fontanny  i plac zabaw stylizowany na gród średniowieczny.

Zmiany miejsca odpoczynku i rekreacji mieszkańców miasta widoczne będą już wiosną.  Nowe ścieżki, ławki, kosze na śmieci, oświetlenia i mała architektura zachwycą wielu głogowian. Pomnik Koalicji Antyhitlerowskiej zostanie odnowiony. Wzmocnione będą elementy, które się sypią a schody będą z granitu, obecne płytki zostaną zastąpione szlachetniejszym, mocniejszym i trwalszym materiałem. Na terenie bliżej hotelu powstanie plac zabaw stylizowany na gród średniowieczny. Nowej jakości będą także ścieżki parkowe. Żużel, z którego obecnie są zrobione,  zostanie zastąpiony przez naturalny gruz, pochodzący z materiałów szlachetnych. Mała fontanna także doczeka się remontu. Na te zmiany przeznaczono około 900 tys. zł . 

-Plac zabaw, będzie ciekawym element parku i atrakcją dla dzieci z całego miasta – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. –  Park po remoncie odzyska swój blask i będzie dużą atrakcją.

Rewitalizacja Parku Słowiańskiego nie obejmie remontu dużej fontanny.  Dla tego zadania powstanie nowy projekt.  Do tego też czasu ścieżki wokół fontanny nie będą remontowane.  Prezydent zapewnia, że fontanna w centralnym miejscu parku po remoncie będzie dużą  atrakcją . Planuje się w niej efekty wodne z muzyką.  Będzie to bardzo widowiskowe.

Park Słowiański jest miejscem szczególnym. Podczas prac wykopaliskowych odkryto  zbiorowe mogiły żołnierzy radzieckich poległych w walkach o Głogów podczas II wojny światowej . Po ekshumacji pochowane zostały na zbiorowym cmentarzu w Gorzowie.  Przed pomnikiem Koalicji Antyhitlerowskiej odbywają się  uroczystości patriotyczne organizowane przez miasto, powiat i inne organizacje działające na terenie miasta.

Zdjęcia: ANJA