W Szkole Podstawowej  nr 3 na osiedlu Piastów Śląskich powstanie przedszkole publiczne w którym miejsce znajdzie 232 maluchów.  Filia PP nr 21 rusza od września.

W ramach reformy oświaty w budynku SP nr 3 i Gimnazjum nr 2 będzie funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 3. W pomieszczeniach  zajmowanych przez uczniów  klas I-III Gmina Miejska w Głogowie planuje uruchomić Filię Przedszkola Publicznego nr 21.  Na rozpoczęcie prac adaptacyjnych zaplanowano w budżecie miasta ponad 52 tys. zł. Odbyło się już spotkanie z projektantem, który przygotuje dokumentację dotycząca przystosowania sal pod potrzeby przedszkolaków od 3 roku życia.

– Pozyskamy ponad 200  miejsc, które przeznaczymy dla dzieci od trzeciego roku życia. Nie będzie to samodzielne przedszkole lecz Filia PP nr 21  – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. –  Dokonamy wszelkich starań, aby przedszkole ruszyło od września.

Decyzja władz miasta, bardzo spodobała się młodym mamom.  Osiedle Piastów Śląskich jest osiedlem,  na którym mieszka najwięcej młodych rodzin. 

 

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.