OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Radni Miejscy zaakceptowali reformę w głogowskiej oświacie. SP2 i SP3 przejmą  budynki po dwóch gimnazjach.

Większość Radnych Rady Miasta Głogowa zaakceptowała projekt  sieci głogowskich szkół, przedstawiony przez Naczelnika Wydziały Edukacji UM Głogowa. Radny Paweł Chruszcz, przekonywał radnych, że SP2 powinna  mieścić się w jednym budynku czyli przy al. Wolności. Uważa, że przeniesienie starszych uczniów z SP2 do  budynku po Gimnazjum nr 1 przy ul. Jedności Robotniczej nie jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Radny Sławomir Majewski, poprosił Beatę Stachak, Naczelnika Wydziału Edukacji o doprecyzowanie przedstawionej propozycji.

– Czy uczniowie od klasy czwartej będą mieli tego samego wychowawcę, czy nauczyciele też będą ci sami, mimo, że starsi uczniowie przeniosą się do budynku SP7 przy ul. Niedziałkowskiego– pytał radny.

Naczelnik Wydziału wyjaśniła, iż uczniami od 4 klasy do ukończenia szkoły będzie opiekował się ten sam wychowawca, że za dziećmi do drugiego budynku SP7 pójdą nauczyciele, lecz nie wszyscy.

Radni Michał Kumor, Eugeniusz Patyk, Antoni Krechowiec i Krzysztof Sarzyński zapowiedzieli, iż będą głosować za przyjęciem uchwały dotyczącej sieci placówek.

–  Uważam, że reforma w głogowskich placówkach przygotowana została rzetelnie – powiedział Michał Kumor.

Po reformie  w Głogowie funkcjonować będzie 10 szkół podstawowych. Siedem z nich mieścić się będzie w dotychczasowych budynkach, trzy zajmą także budynki po gimnazjach. I tak: SP2  mieścić się będzie w dwóch budynkach , przy al. Wolności i Jedności Robotniczej, w budynku po gimnazjum.  W SP7 będzie podobna sytuacja , placówka mieścić się będzie przy ul. Daszyńskiego i  w budynku po byłym gimnazjum przy ul. Niedziałkowskiego. SP3  nie zmieni adresu, wprowadzi się do budynku po Gimnazjum nr 2.

Zdjęcia: ANJA

 

1 KOMENTARZ

  1. Panie Prezydencie …kłamstwo z ust Pani Kowalczykowskiej że nauczyciele wraz z uczniami pójdą do nowych placówek!!!!!!! Wszyscy!!!! Nikt nie liczył się ze zdaniem rodziców i nie kierowaliście się dobrem dzieci…zrobiliście co chcieliście!!!! W niektórych przypadkach kierowana decyzja urzędami i stanowiskami :-// …żenujące …powinniście się wstydzić…A dzieci z SP2 nie są gorsze jak twierdzi Pan Kowalczykowska tylko Wy tak myślicie…porażka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.