OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dwadzieścia siedem tysięcy złotych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej potrzebuje na inwestycje. Zaplanowano je z myślą o petentach i pracownikach ośrodka.  

Gmina Miejska w Głogowie zamierza przekazać środki na wprowadzenie zmian w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za te środki planuje się między innymi wykonać dokumentację  izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentów budynku wraz z ich dociepleniem, wykonanie strony internetowej oraz montaż klimatyzacji w pomieszczeniu biurowym  na parterze. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 27 tysięcy złotych. Budynek MOPS, wybudowany został na  początku lat 70-tych. Wymaga już  zabezpieczenia przed wilgocią. Brak docieplenia  budynku powoduje duże zawilgocenie ścian piwnic .  

 – Istniejący budynek MOPS, wybudowany w 1971 roku nie spełnia obowiązujących norm w zakresie izolacji cieplnej – mówi Karina Taudul, Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie. Brak docieplenia  i termoizolacji budynku powoduje duże zawilgocenie ścian fundamentów , piwnic.  Nie znamy jeszcze kosztów inwestycji ponieważ brakuje dokumentacji projektowej z kosztorysem inwestorskim.

Strona internetowa MOPS została wykonana 2009 roku i w wyniku zmian technologicznych  w procesie tworzenia serwisów internetowych, wymaga bezwzględnej wymiany poprzez zastąpienie jej nowocześniejszymi rozwiązaniami. Obecna konstrukcja szkieletu witryny podatna jest na różnego rodzaju zagrożenia, w tym związane z cyberprzestępczości i rozpowszechniania wirusów komputerowych.

– Strona internetowa nie jest dostosowana do obsługi przez osoby niepełnosprawne – mówi Karina Taudul. –  Nie ma możliwości modernizacji dlatego też musimy  wykonać nową w nowej technologii.

W celu poprawy warunków pracy kadry i interesantów, których z roku na rok przybywa  postanowiono zamontować klimatyzację. Jej brak najbardziej odczuwalny jest latem.

Zdjęcia: ANJA