OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Głogowska Marina została nagrodzona w  tegorocznej XIII edycji konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu. Nowa  nadodrzańska atrakcja turystyczna została doceniona przez jury konkursu.

Jury konkursowe  uznało, iż głogowską Marinę należy nagrodzić z wielu powodów.  Uznano, iż ze względu na swoje położenie służyć będzie wodniakom i turystom płynącym Odrą. „ Dzięki nowej inwestycji miasto otworzyło się na rzekę przywracając jej należną rangę, a ofertę wzbogaciło o rejsy turystyczne dla mieszkańców regionu i turystów” – czytamy w uzasadnieniu.

Doceniono także starania władz miejskich. „To staraniem władz lokalnych buduje się dziś ofertę dla turystyki, to włodarze miast i gmin odmieniają oblicze swych regionów ku pożytkowi dla społeczności lokalnej i uciesze turystów. Ale Nagroda Przyjaznego Brzegu to nie tylko wnikliwe spojrzenie na infrastrukturę. To także nagradzanie działań o charakterze kulturalnym i historycznym- czytamy w piśmie informującym o nagrodzie.

– To dla nas wielkie wyróżnienie – mówi Jerzy Sztangret, Dyrektor Obiektów Usługowych i Sportowych w Głogowie. –  Osiągnęliśmy sukces przy dużej konkurencji. Jest w Polsce dużo Marin i przystani,  chociażby na Jeziorach Mazurskich.  Nasza Marina funkcjonuje od niedawna, więc tym bardziej cieszy uznanie jury konkursowego. Certyfikat znajdzie się w centralnym miejscu w Marinie.
Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Polskiego Związku Żeglarskiego oraz przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną. Konkurs od pierwszej edycji odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki.

Zdjęcie: ANJA