OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O dodatkową jedną godzinę zajęć w-f dla dzieci w klasach 1-3 wnioskował radny Michał Kumor. Zastępca prezydenta prosi o czas na wprowadzenie projektu. 

Michał Kumor , Radny Rady Miasta Głogowa poprosił prezydenta miasta o dodatkowe środki na zajęcia z wychowania fizycznego dla klas 1-3. Uważa bowiem, że dzieci są mało wygimnastykowane a dodatkowo jedna godzina w-f podniesie poziom kultury fizycznej wśród najmłodszych uczniów. Ta wiedza będzie w przyszłych latach procentowała.

– Dodatkowa lekcja wychowania fizycznego pozwoli wzbogacić ofertę edukacyjną – argumentował swój wniosek radny Michał Kumor. – Dzieci w klasach 1-3 bardzo spontanicznie zachowują się na lekcjach w-f. Poziom sprawności dzieci drastycznie maleje. Dodatkowa lekcja podniesie poziom kultury fizycznej.

Bożena Kowalczykowska, Zastępca Prezydenta Miasta nie widzi przeszkód w utworzeniu dodatkowej lekcji wychowania fizycznego, proponuje przesuniecie rozmów w tym temacie na rok przyszły.  

– Pod projektem radnego podpisuje się obiema rękoma . Nie jedna godzina dodatkowo ale dwie – mówi Bożena Kowalczykowska. – Myślimy o poprawie sprawności wszystkich dzieci.  Musimy zapewnić dodatkowe zajęcia dla dzieci z wadami postawy. Jesteśmy w trakcie wprowadzania do szkół reformt oświaty.  O dodatkowych zajęciach porozmawiamy za rok, po wdrożeniu reformy.  Jeżeli coś robić to robić porządnie. Dlatego przyszły rok będzie odpowiednim momentem  na prowadzenie rozmów w sprawie projektu radnego.

Argumenty zastępczy prezydenta nie przekonały radnego Kumora. Uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmiany przeprowadzić w tym roku z korzyścią dla najmłodszych uczniów. 

 – To świetnie, że dzieci ze szkół podstawowych dowożone są na zajęcia na basen – mówi Michał Kumor-  To jednak nie rozwiązuje problemu. Gdy byłem na basenie zauważyłem, że na 32 dzieci 17 jest otyłych.  Nadal uważam, że dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego należy wprowadzić jak najszybciej z korzyścią dla dzieci. Jestem zawiedziony, że moje argumenty nie przekonały prezydenta.