Kaczki i wędkarze poczuli ciepło. Pierwsze słoneczne dni lutego zachęciły do wypoczynku nad wodą. Wędkarze zanurzyli kije a ptaki wygrzewały się w promieniach słońca.

– Jestem po nocce – mówi Pan Wojciech, pracownik huty. –  Rano zamiast spać przyjechałem nad Odrę połowić.  Może coś złowię. A jeżeli nie, to odpocznę. Pogoda jest super. Słońce świeci, jest ciepło. W lutym, chociaż to zimowy miesiąc, skuty lodem,  możemy całkiem sporo połowić. Jedną z najpopularniejszych ryb jest płoć. Zgodnie z prognozą świetnie zapowiada się końcówka lutego.  Od przyszłego wtorku do końca miesiąca  brania powinny być intensywne.

Kaczkom nie przeszkadzało towarzystwo wędkarza. Zachowywały się tak, jakby go nie zauważały. Jednak nie gardziły chlebem i kukurydzą, które wędkarz im rzucał.  

– Obserwuję, co robią. Nie jestem sam – dodaje z uśmiechem  pan Wojciech. – To miły akcent tego zakątka.  Czasem bywa tutaj dużo ludzi, dzisiaj jest spokojnie i to właśnie mi się podoba. Zachęcam do łowienia, ale niekoniecznie w moim zakątku.

Zdjęcia: ANJA