Gmina Miejska w Głogowie przystąpi do zagospodarowania terenu przy Zamku Książąt Głogowskich. Będą nowe ścieżki i alejki. Zamiast siedzisk z pni drzew będą ławki. Żywopłot pozostanie.

Na zagospodarowanie terenu wokół Zamku Książąt Głogowskich  Gmina Miejska w Głogowie zarezerwowała 100 tys. zł. W  ramach tych środków planowane są między innymi: wymiana siedzisk na nowe  w formie ławek, wymiana nawierzchni i alejek. Usunięty zostanie niski murek wokół drzewa rosnącego na ścieżce.

–  Moja trasa spacerowa prowadzi wokół zamku – mówi Karolina Majchrzycka, emerytowana urzędniczka. –  Cieszę się, że radni i prezydenci zadbają o to miejsce.  Latem odbywa się tu dużo imprez.  Siedziska nie są wygodne.  Bardzo lubię występy zespołów z Kresów. Moi rodzice pochodzą ze wschodu.

Obecnie wokół amfiteatru, na deskach którego organizowane są między innymi Przegląd Kultury Polskiej-Kresy,  znajduje się ciąg pieszy wykonany z kostki betonowej  oraz schody z płyt granitowych. Amfiteatr został wykonany z płyt granitowych.  Między siedziskami wykonanymi z pni drzew znajduje się żywopłot.

Zdjęcia: ANJA