W głogowskim Sądzie Rejonowym ofiary przestępstw mogą zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej. Udzielane są od dzisiaj 20  lutego do 24 lutego w godz. od 13 do 15.30.

Tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  trwają od  20 – 26 lutego. Ich organizatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.  Celem obchodów jest zwrócenie uwagi zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz zapewnienie potrzebującym skutecznej pomocy. W Głogowie w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Kutrzeby od 20 do 24 lutego asystenci sędziów będą udzielać bezpłatnie porad prawnych.

– W trakcie obchodów będą udzielane bezpłatne porady prawne tylko dla osób pokrzywdzonych przestępstwem  – wyjaśnia  sędzia Jarosław Halikowski,  Rzecznik Prasowy Prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy.

Porady prawne w Głogowie udzielane będą w Biurze Obsługi Interesanta.

W Sądzie Okręgowym w Legnicy w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem z  bezpłatnej porady prawnej, udzielanej przez asystentów sędziego w budynku Sądu Okręgowego w Legnicy ofiary przestępstw mogą skorzystać  w dniach 22 i 23 lutego 2017 r., w godzinach od 8 do 10 oraz od 14 do 15 w pokoju 18C, kompleks pomieszczeń Biura Obsługi Interesanta.