Festiwal Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności odbędzie się w bibliotece na osiedlu Kopernika. Jest to alternatywa między innymi na Dzień Wagarowicza.

Od 17 do 22 marca uczniowie wszystkich głogowskich szkół, dzieci, młodzież, głogowianie starsi i młodsi, seniorzy,  wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się jak powstaje papier, zagrać w gry planszowe, zobaczyć dobry film, spotkać się  z autorem książek dla dzieci, czy uczestniczyć w zajęciach z optyki prowadzonych przez fizyków z Akademii Pana Korka z Katowic powinni przyjść do biblioteki BLOG przy ul. Perseusza nr 13 w Głogowie.

Od piątku do środy będzie można wziąć także udział w warsztatach papieru czerpanego i  warsztatach kodowania. Organizatorzy zaplanowali także spotkanie z historykiem. 

– W ramach festiwalu rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Jestem wolny, żyję bez wspomagania”. Organizatorem jest Klub Garnizonowy – mówi Izabela Owczarek, Dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. 

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w festiwalu muszą  wcześniej zadzwonić do biblioteki i się zapisać.  Organizatorzy zachęcają do udziału w FAZIE także najmłodszych mieszkańców miasta. W  FAZIE mogą brak udział także zorganizowane grupy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

– Celem festiwalu  jest zintegrowanie mieszkańców naszego miasta – mówi Izabela Owczarek.

Program FAZY

17 marca 2017 r.  godz. 8  – 13  warsztaty papieru czerpanego

18 marca 2017 r. godz. 12 – 13 – promocja książki Poli i Stasia wędrówki po Głogowie ; godzina kodowania oraz czytamy i słuchamy Michał Wnuk i Żyrafa

godz. 14 – 18– przygodowe przedpołudnie z Fazą – gry planszowe

godz. 12 – 15 – kiermasz książki przeczytanej

od godz. 12  co godzinę o pełnej godzinie kino fazowe o Głogowie

20 marca 2017 r.  godz. 8.30 – spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

21 marca 2017 r.  godz. 10– 14 – przygodowe przedpołudnie z Fazą – gry planszowe

22 marca 2017 godz. 9 – 14 Akademia Pana Korka, warsztaty z optyki: Światło pod kontrolą.

Więcej informacji pod numerem telefonu:  76 726 56 24 – Ewa Błaszczyk

 

 

Zdjęcia: ANJA