Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie pozyskała ponad 40 tys. zł ze środków zewnętrznych.  Otrzymana dotacja wykorzystana zostanie na zorganizowanie  jubileuszu placówki.

W tym roku MBP obchodzi 70-lecie. Ta okrągła rocznica była przyczyną opracowania przez Izabelę Owczarek, Dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie wniosku na pozyskanie środków zewnętrznych  w ramach programu Partnerstwo dla Książki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Na „Czas na czytanie czyli 70 niezwykłych spotkań z książką” przyznana została kwota ponad 42.250 tys. zł.

W związku z 70 rocznicą funkcjonowania biblioteki zaplanowano między innymi spotkania z ciekawymi ludźmi: Krzesimirem Dębskim , Anną Jurgsztowicz,  czy Szewachem Weissem. Zaplanowano także spotkanie z właścicielami różnych gatunków psów, z autorami książek o zwierzętach, z podróżnikami i duchownym. Będą wystawy i recitale, dyskusje klubowe i warsztaty.

– Z okazji jubileuszu biblioteki zaplanowaliśmy wiele atrakcji, które  promować będą między innymi uniwersalne wartości rodzinne. Duży nacisk położymy na rocznice świąt , które obchodzić  będziemy w tym roku– mówi Izabela Owczarek, Dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

Uroczystości związane z jubileuszem Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczną  się w drugiej dekadzie marca. 

Zdjęcia: ANJA