Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z powiatu głogowskiego w Stacji Uzdatniania Wody. Przedszkolaków pracownicy PWiK odwiedzają w ich placówkach.

Skąd się bierze woda w kranie, jak przebiega proces uzdatniania wody, czy można pić wodę z kranu,  czy mydło pieni się w słonej wodzie, czy miękka woda jest najlepsza, dlaczego płacimy za wodę? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na zajęcia edukacyjne w Stacji Uzdatniania Wody.

W marcu przedsiębiorstwo rozpoczęło trzeci sezon zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z powiatu głogowskiego. Pracownicy zakładu przedszkolaki odwiedzają w ich placówkach. Uczniów zapraszają na zajęcia do Stacji Uzdatniania Wody w Serbach. Tam  w  sali dydaktycznej wyposażonej między innymi  w mikroskopy, komputery i zestawy do badania wody młodzież uzyska odpowiedź na wiele pytań i rozwieje swoje wątpliwości dotyczące wody.Starszym uczniom pracownicy zakładu proponują  omówienie procesu uzdatniania wody w trakcie zwiedzania stacji, a w sali dydaktycznej przeprowadzanie filtracji próbek wody surowej i uzdatnionej oraz oznaczenie wybranych parametrów w wodzie surowej i uzdatnionej. Z przedszkolakami i uczniami klas I-III około godzinna edukacja ma formę pogadanki, uzupełnianej krótkimi animacjami w postaci pokazu slajdów oraz prostymi doświadczeniami typu „zbudujmy filtr do wody z piasku i plastikowej butelki”. 

– Nasza propozycja dla najmłodszych cieszy się od samego początku ogromnym zainteresowaniem. Od połowy 2015 roku w zajęciach więzło udział ponad 2.800 przedszkolaków i niemal 750 uczniów. Przeprowadziliśmy także zajęcia dla dzieci autystycznych – mówi Anna Białęcka, specjalista ds. promocji i marketingu PWiK Głogów.

Klasy IV-VI,  ustalając termin zajęć edukacyjnych muszą kontaktować się z kierownikiem stacji Grzegorzem Hoffą,  nr. telefonu 76 833 12 20.Terminy zajęć dla uczniów klas I-III i przedszkolaków, prowadzone w oświatowych placówkach, należy ustalać z Agnieszką Grębską pod nr. telefonu 76 834 21 31 wew.72.

Zdjęcia: PWiK