Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” na swoich osiedlach wybuduje około 100 miejsc parkingowych. Powstaną one na obecnym boisku  na osiedlu Kopernik C i na placu przy wieżowcach na osiedlu Kopernik A.

SM „Nadodrze” na podstawie ankiet, które wypełniali mieszkańcy osiedli ustaliła, że dla większości ważną inwestycją są parkingi. Rada Osiedla też uznała, iż  parkingi są potrzebne. Jednym z argumentów przemawiających za zamianą boisk na parkingi, są istniejące dobrze zagospodarowane boiska sportowe przy szkołach.  Wychodząc wiec naprzeciw oczekiwaniom większości mieszkańców osiedli podjęto decyzję o wybudowaniu dwóch parkingów. Jeden na 60-70 miejsc powstanie na boisku sportowym w okolicy ul. Neptuna-Orbitalnej . Drugi na około 30 samochodów zaplanowano na placu w pobliżu ul. Andromedy-Keplera. 

– Parkingi oddane zostaną do użytkowanie do końca bieżącego roku   – mówi Mirosław Dąbrowski, Prezes Zarządu SM „Nadodrze” w Głogowie. – Miejsca te będą dobrze oświetlone i wyposażone w monitoring.

Nowe parkingi będą komercyjne. Każdy zainteresowany będzie musiał podpisać umowę i dokonywać miesięcznie ustalonej opłaty. 

Zdjęcia: ANJA