Biblioteka przy ul. Budowlanych ma ciekawe propozycje dla seniorów. Głogowianie chętnie przychodzą, aby w towarzystwie czytać gazety.

Rano o godzinie 8 rozpoczyna się kurs komputerowy. O godzinie 10 biblioteka otwiera swoje podwoje dla wszystkich głogowian.  Seniorzy są częstymi gośćmi w bibliotece. Siadają przy stołach i czytają gazety.  Dyskutują , wymieniają myśli i poglądy. Pracownice biblioteki zapraszają seniorów. Zapewniają, że nudzić się nie będą. W bibliotece jest wiele propozycji, z których mogą skorzystać. Poza nauką obsługi komputera, można czytać gazety, książki. Można korzystać Internetu i drukować teksty.

Filia przy ul. Budowlanych ma na swoim stanie kilkadziesiąt periodyków: między innymi: Auto Świat, PC Format, Cogito, Cztery Kąty, Działkowiec, Fokus, Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska, Polityka, Przegląd Sportowy, Rzeczpospolita, Fakty, Świerszczyk, Zdrowie, Zwierciadło, Wprost, Wiedza i Życie.

– Czytanie gazet to pretekst, aby spotkać się ze znajomymi – mówi pani Zosia. –  Moim pretekstem jest basen, chodzę tam, aby spotkać się z koleżankami i poprawić swoją formę. Czytam w zaciszu domowym. Lubię skupić się nad tym, co czytam.  Rozwiązuję krzyżówki i czytam porady. Periodykami wymieniam się z koleżanką.

Zdjęcia: ANJA