Odbudowa ruin głogowskiego teatru znalazła się na liście ważnych inwestycji Dolnego Śląska. Po podpisaniu kontraktu urzędnicy będą zabiegać o środki z ministerstwa.

Jest już pozwolenie na budowę i decyzje projektowe. Odbudowa głogowskiego zabytku została wpisana na listę najważniejszych inwestycji kulturalnych Dolnego Śląska.  Prezydent czeka na podpisanie kontraktu terytorialnego, który otwiera drogę do zabiegania o środki unijne.

– Jest to bardzo wartościowy budynek dla naszego miasta, regionu i Polski. Jeden z sześciu obiektów na Dolnym Śląsku, który został wpisany do kontraktu terytorialnego – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa.- Czekamy na ostateczne podpisanie kontraktu, otwiera nam to drogę na aplikowanie o duże środki unijne w dyspozycji ministra kultury.

W budynku teatru zaplanowano widownie na 300 miejsc.  Będzie także duża sala na konferencje i spotkania.  Gmina Miejska w Głogowie w tegorocznym budżecie na odbudowe teatru zarezerwowała ponad 5 mln zł. Zakłada się, że całkowity koszt odbudowy pochłonie ponad 20 mln zł.  Gmina na inwestycję może otrzymać dofinansowanie do 85% wartości zadania.

Zdjęcia: Urząd Miasta Głogów