Policjanci i pracownicy Zespołu Profilaktyki Społecznej w Głogowie przeprowadzili spotkania w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny z młodzieżą klas gimnazjalnych. Głównym tematem spotkania były zagrożenia wynikające z uzależnień, po które młodzież sięga nie zastanawiając się nad konsekwencjami i skutkami tego zachowania.


Pierwszy dzień wiosny bardzo często kojarzony jest z wagarami oraz brakiem zainteresowania się dziećmi i młodzieżą szkolną, którą spotkać można w każdym zakątku miasta. Głogowscy Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej wychodząc naprzeciw wszelkim stereotypom przy współpracy z pracownikami Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny aktywnie włączyli się w działania wiosenne, prowadząc zajęcia warsztatowe z młodzieżą na temat konsekwencji i zagrożeń związanych z uzależnieniami. Poruszano temat spożywania alkoholu, zażywania  narkotyków oraz eksperymentowania z dopalaczami. Ponadto jednym z kierunków warsztatowych i pracy zespołu było również zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu tj. cyberprzemoc, uzależnienia od komputera, gier typu challenge, w tym bardzo niebezpiecznej gry internetowej „Błękitny wieloryb” (Blue Whale Challenge). Gra ta zaczyna zdobywać swoją popularność wśród dzieci i polega przede wszystkim na zadawaniu sobie bólu i okaleczenia, które w innych krajach doprowadziły już do śmierci.
Głogowscy Policjanci przestrzegają przed nowym zagrożeniem gry internetowej „Błękitny wieloryb”, który pojawił się na terenie naszego kraju. Jednocześnie zachęcają wszystkich do tego, aby zwracać swoją uwagę na zachowania dzieci i młodzieży w Internecie.

p.o. oficera prasowego KPP w Głogowie
mł.asp. Łukasz Szuwikowski