Kuratorium oświaty nie wyraziło zgody na zlokalizowanie SP nr 7 w dwóch budynkach. W SP nr 2 przy al. Wolności uczyć się będą dzieci od klasy I do IV.

Za kilka dni mija termin dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Gminy Miejskiej Głogów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Na najbliższej sesji radni podejmą kolejną uchwałę w sprawie sieci szkół podstawowych. Poprzednia uchwała nie uzyskała pozytywnej opinii kuratorium oświaty. Kurator nie wyraził zgody na łączenie szkół. SP nr 2 al. Wolności zgodnie z wcześniejszą uchwałą miała mieścić się w dwóch budynkach, w obecnie zajmowanym budynku i budynku Gimnazjum nr 1 przy ul. Sikorskiego. SP7 przy ulicy Daszyńskiego miała mieścić się także w budynku Gimnazjum nr 4 przy ul. Niedziałkowskiego. Budynek Gimnazjum nr 2 miał zostać włączony do SP nr 3.  Urząd Miasta po otrzymaniu negatywnej opinii starał się argumentami przekonać kuratorium o słuszności podjętej uchwały dot. sieci placówek.  

– Podjęliśmy rozmowy z kuratorium oświaty. Przedstawiliśmy swoje argumenty – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Wizytatorzy przyjechali do Głogowa i sprawdzili stan techniczny i warunki w naszych placówkach. Na tej podstawie kurator połowicznie przychylił się do naszych wniosków.

Po kontroli wizytatorów, kurator wyraził zgodę na połączenie G1 z SP2 oraz G2 z SP3. Nie wyraził natomiast zgody na połączenie SP7 z G4.

– Nie jest to dla nas idealne rozwiązanie. Nie mamy wyjścia, reformę w takiej postaci musimy wdrożyć w Głogowie – mówi Prezydent Miasta Głogowa.    

Po włączeniu budynku G1 do SP2 uczniowie klas I-IV uczęszczać będą do budynku placówki przy al. Wolności. Natomiast starsi uczniowie klasy V-VIII do budynku przy ul. Sikorskiego.

Zdjęcia: ANJA

1 KOMENTARZ

  1. Zgodnie z dzisiaj uzyskanymi informacjami dzieci obecnych klas VI będą chodziły do klasy VII w gimnazjum nr 4, które zmieni nazwę na sp nr 9. okres przejściowy 2 lata. “dobra zmiana”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.