Biblioteka na placu Mieszka I zmieni swoje oblicze. Po zmianach będzie to Retroteka. Czytelnicy będą mogli między innymi rozgrywać turnieje i słuchać muzyki z czarnej płyty. 

Gmina Miejska w Głogowie planuje dotację  inwestycyjną w wysokości 50 tys. zł na zadanie “Retroteka czyli Biblioteka Retro -kompleksowe wyposażenie placówki” dotyczące Filii nr 3 mieszącej się w Głogowie przy pl. Mieszka I 11. W ramach zadania planuje się doposażyć budynek w regały, ladę stanowisko obsługi oraz fotele i sofę.

– Biblioteka będzie takim mini domem kultury z różnymi atrakcjami  – mówi  Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa.  

W bibliotece po remoncie będzie można nadal korzystać z bogatego księgozbioru. Będzie to także miejsce gier i zabaw. Jak zapewniają urzędnicy Retroteka stanie się  źródłem inspiracji, pasji, impulsów, motywacji, podpowiedzi, porad, olśnienia, weny. Miejscem pełnym nieskrępowanej twórczości. Natomiast zestawienie różnorodnych elementów zapewni pełną dowolność, fantazję i swobodę w spędzaniu czasu w Bibliotece. Każde miejsce i  zakątek biblioteki będzie dobrym miejscem i pretekstem do spotkania z przyjacielem lub w większym gronie.  Rozgrywki i turnieje planszowe, słuchanie muzyki z czarnej płyty, wyrażanie siebie i opowiadanie o sobie poprzez tekst i obrazki, rozwijanie wyobraźni – rysowanie artystycznych mandali, mangi, komiksów oraz inne zabawy towarzyszące poznawaniu i nauce.

Zdjęcia: Urząd Miasta Głogów