Gmina Miejska w Głogowie przedłużyła nabór do przedszkoli. Rekrutacja potrwa do 4 kwietnia.

Urzędnicy przejrzeli dokumenty i okazało się , że w Głogowie jest więcej dzieci w wieku 3-4 lat niż wniosków złożonych w przedszkolach zarówno  miejskich jak i prywatnych.   Przeprowadzono także rozeznanie w placówkach. Urzędnicy zachęcają rodziców do zapisywania dzieci do przedszkoli.

– Czekamy na trzylatków i czterolatków, są jeszcze wolne miejsca w naszych placówkach – mówi  Beata Stachak, Naczelnik Wydziału Edukacji  w Urzędzie Miasta Głogów. – W naszych przedszkolach pracuje bardzo wykwalifikowana kadra. Mamy także bardzo dobre zaplecze edukacyjne.

Misją każdego głogowskiego przedszkola jest wychowanie pewnego siebie człowieka. Przedszkola są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt edukacyjny oraz różnorodne zabawki. Gdy jest na dworze ładna pogoda dzieci wychodzą na plac zabaw. W tym roku powstaje nowy plac zabaw przy przedszkolu  nr 10, ul.  Obr. Pokoju.

Prowadzenie przedszkoli przez Gminę Miejską Głogów jest zadaniem własnym gminy, dlatego do głogowskich przedszkoli przyjmowane są tylko dzieci zameldowane na terenie Gminy Miejskiej Głogów.

Zdjęcia: ANJA