Zabawy ceramiczne, zielarskie, sekretne życie pszczół, wizyta w stadninie koni oraz u „kozuchy kłamczuchy”. Te wszystkie atrakcje dzieciom z Grochowic zapewniło Stowarzyszenie Grochowice Zdrój. Było dużo frajdy zarówno dla dzieci i ich rodziców.

Zabawy ceramiczne i zielarskie już należą do przeszłości. Dzieci czekają na kolejne niespodzianki, przygotowane przez organizatorów. Spotkania, warsztaty interaktywne cieszą się dużą frekwencją. Dzieci, rodzice i ich opiekunowie bardzo dobrze się wspólnie bawią. W trakcie warsztatów ceramicznych  ”Zabawa z gliną” tworzyli z gliny ciekawe przedmioty. Warsztaty prowadziła Katarzyna Sieradzka z  Pracowni Ceramiki z Głogowa. Natomiast podczas spotkania na temat „Będę zielarzem” dzieci poznawały zioła, oglądały je, dotykały i wąchały. Poznawały ich właściwości lecznicze oraz zastosowanie.  Warsztaty te prowadziła Karolina Popławska instruktorka-wychowawca.

– Była to duża frajda zarówno dla dzieci jak ich rodziców i opiekunów – mówi  koordynatorka projektu Barbara Kobiela – Dzieci mogły zapoznać się z niektórymi elementami życia w zagrodzie, a także milo spędzić czas ze swoimi rodzicami. Kolejne warsztaty to zapoznanie dzieci z sekretnym życiem pszczół, wizyta w stadninie koni oraz u „kozuchy kłamczuchy”. Na koniec zaplanowany jest piknik rodzinny.

Na warsztaty i spotkania interaktywne Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało dofinansowanie z Fundacji BGK w programie „Na dobry początek!”. Realizacja projektu możliwa jest również dzięki współpracy z: Gminą Kotla, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kotli, Kołem Gospodyń Wiejskich w Grochowicach, Radą Sołecką Sołectwa Grochowice, Ochotniczej Straży Pożarnej w Grochowicach, Zespołem Folklorystycznym „Grochowiczanki” oraz Stajnią Arcturus w Grochowicach. Projekt „Życie w zagrodzie” skierowany do najmłodszych mieszkańców Grochowic,  potrwa do czerwca 2017 roku Skierowany jest do dzieci z Grochowic w przedziale wiekowym od 2 do 8 lat.

Zdjęcia: Urząd Gminy Kotla.