Dzielnicowy w trakcie pełnionej służby obchodowej zatrzymał 22 – letniego mieszkańca Głogowa. Mężczyzna miał przy sobie prawie 500 porcji marihuany. Próbował pozbyć się narkotyków. Przyznał się, ze dzielił je na mniejsze porcje. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.


W trakcie pełnionej służby obchodowej na terenie gminy Jerzmanowa, dzielnicowy zauważył pojazd parkujący przy drodze leśnej. Policjant postanowił sprawdzić pojazd i jego kierowcę.  Na jego widok kierowca czerwonego audi, wybiegł z pojazdu i pobiegł do lasu. Został zatrzymany przez funkcjonariusza, który natychmiast wezwał na miejsce wsparcie. Okazało się, że zatrzymany, usiłował pozbyć się narkotyków jakie posiadał prze sobie oraz w samochodzie. Rozrzucił je w lesie.

Jego działania nie przyniosły spodziewanego efektu. Policjanci zabezpieczyli prawie 500 porcji marihuany rozrzuconych w lesie i ujawnionych w samochodzie oraz wagę elektroniczną. W trakcie czynności użyto również specjalnie przeszkolonego psa.

22 – latek przyznał się, że w lesie dzielił narkotyki na porcje, w czym skutecznie przeszkodził mu policjant. Policjanci ustalili również, że mężczyzna udzielił już narkotyków innym osobom.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania narkotyku innej osobie. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.
oficer prasowy KPP w Głogowie