Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34 – letniego mężczyznę, który usiłował wyłudzić od 72 – letniej głogowianki  8 tys. euro.

Starsza Pani  straciłaby swoje oszczędności gdyby nie przytomność umysłu mężczyzny, który był u niej z wizytą. Do 72-letniej głogowianki zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę, prosząc o pieniądze na poręczenie majątkowe. 8 tys. euro miała wpłacić w związku z wypadkiem, który spowodowała w Berlinie.  Po pieniądze do babci miał się zgłosić kurier. Sytuacja, w której znalazła się starsza kobieta wydala się podejrzana, 30-letniemu mężczyźnie, który był świadkiem rozmowy telefonicznej. Mężczyzna zorientował się, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Skontaktował się z policją i opisał sytuację. Jego pomoc okazała się bardzo cenna. Kurier, który zjawił się po pieniądze wpadł w przygotowaną przez policjantów pułapkę i został zatrzymany.

– Policjanci ustalili, że próba oszustwa w Głogowie nie była jedynym jego przestępstwem tego typu. Mężczyzna ma na koncie jeszcze inne wyłudzenia i usiłowania wyłudzeń. Policjanci z Głogowa oraz innych jednostek policji wyjaśniają zakres i skalę jego działalności – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. 

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Zdjęcia: KPP w Głogowie