Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chociemyśli przygotowały najpiękniejsze pisanki wielkanocne.  W konkursie zorganizowanym przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrodę pieniężną.

Na  prezentację wojewódzkich „Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek” przyjechało 26 gmin. Gminę Kotla reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Chociemyśli oraz Zespół Folklorystyczny „Wrzos” także z Chociemyśli.  Podczas prezentacji ogłoszony został konkurs na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”.  Pisanki przygotowane prze panie z Koła Gospodyń Wiejskich zachwyciły jury. Twórcom skrobanych pisanek przyznano nagrodę w wysokości 1200 zł.

 – Wspólnie zadecydujemy na co wydamy tę nagrodę. Nagroda jest miła, ale najważniejsza jest sama przyjemność płynąca z tego, że doceniono nasze pisanki. Zgodnie z regulaminem musiały one być farbowane tylko naturalnymi barwnikami i skrobane albo malowane woskiem. Nasze były skrobane – mówi Dorota Grabia z KGW .

Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski podziękował paniom za zajęcie I miejsca. Nie krył dumy ze  swoich mieszkanek.

 – Serdecznie gratuluję tego zwycięstwa. Dziękuję za cały trud włożony w przygotowanie stołu i pisanek oraz za wielkie serce jaki panie wkładają w swoją pracę – powiedział wójt, gratulując wygranej.

Zdjęcia: Urząd Gminy Kotla