Lekarka wystawiała recepty na silnie działający narkotyczny lek przeciwbólowy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

68-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą głogowskiej policji w momencie realizowania recepty na silnie działający narkotyczny lek przeciwbólowy z grupy opioidów. Wzbudziła podejrzenie farmaceutyki ponieważ, tego typu leki standardowo wypisywane są w znacznie mniejszej ilości.  

-Kobieta jest lekarzem i ma uprawnienia do wystawiania recept – mówi  podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Jednakże posłużyła się drukami recept,  na których widnieje nieaktualna informacja co do miejsca zatrudnienia. Powinna takie druki zdać w miejscu, gdzie była zatrudniona oraz nie posługiwać się pieczęcią z nieaktualnymi informacjami. Z przychodni lekarka została zwolniona już jakiś czas temu.

Kobieta po zatrzymaniu tłumaczyła, iż  leki były potrzebne na użytek własny oraz jej męża.

– Jako lekarz miała co prawda uprawnienia do wystawiania recept ale poświadczyła w nich nieprawdę – mówi podinsp. Bogdan kaleta. – Nie wiadomo również jakie ilości recept zostały wystawione oraz do kogo trafiły. Policjanci w dalszym ciągu ustalają ten wątek sprawy oraz zakres jej działalności. 

Zdjęcie: KPP w Głogowie