Dobiegają końca remonty na osiedlu Słoneczne. Ulice Lotników, Żwirki i Wigury oraz Letnia z nowymi nawierzchniami, chodnikami i  zjazdami. Remont potrwa do końca czerwca.

Gmina Miejska w Głogowie na remont trzech ulic na osiedlu Słoneczne zarezerwowała około 400 tys. zł. Zmiany realizowane są w ramach zadania pn.  Infrastruktura na os. Słonecznym, w tym m.in. ul. Letnia, Lotników, Żwirki i Wigury.

Prace rozpoczęto od zdemontowania miedzy innymi starych  płyt chodnikowych i nawierzchni na jezdniach.  Zaplanowano nowe studzienki ściekowe, krawężniki, chodniki oraz nową nawierzchnię na jezdnię. Realizacja zadania ma na celu poprawę bezpieczeństwa komunikacji ruchu samochodowego i pieszego.

– Nareszcie doczekaliśmy się remontu – mówi mieszkaniec ulicy Lotników. – Zmiany są bardzo korzystne dla nas,  mieszkańców tego osiedla – mówi Pan Wojciech mieszkaniec osiedla Słoneczne.  –  Cieszy mnie to, że tyle się dzieje w naszym mieście. Już niewiele jest miejsc, które straszą swoim wyglądem.  Z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej.

Remont trzech ulic na osiedlu potrwa do końca czerwca br.

Zdjęcia: ANJA