W ramach Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Brzostów, wyremontowane zostanie boisko i powstaną ścieżki zdrowia. 

Projekt dotyczący budowy boiska i ścieżki zdrowia przy ul. gen. Andersa zostanie zrealizowany w ramach środków zarezerwowanych na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Głogowianie głosowali na to zadanie i to dzięki nim budowa boiska i ścieżki zdrowia znalazły się na liście do realizacji. Nowe boisko powstanie za budynkami dawnej szkoły podstawowej. Obecnie w tym miejscu rośnie trawa. Jeszcze kilka lat temu młodzież grała tam w piłkę, było kilka ławek, teren był ogrodzony. Zbiegiem czasu boisko szkolne popadło w zapomnienie. W tym przyszedł czas na reaktywację tego zakątka miasta. Dzięki aktywności głogowian w Brzostowie przy ul. Gen. Andersa powstanie nowe boisko i ścieżka zdrowia. 

–  Jeszcze kilkanaście lat temu na boisko syn przychodził z kolegami pokopać piłkę – mówi  pan Szymon, mechanik samochodowy na emeryturze. – Czasem chłopcy sami kosili trawę, aby pograć. W Brzostowie nie ma boiska dla dzieci. Powinno powstać, bo jest potrzebne. Dzieci muszą się rozwijać fizycznie.

Przy ulicy gen. Andersa trwają prace zmierzające do dokończenie zadania inwestycyjnego polegającego na budowie ciągu pieszo rowerowego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Generała Andersa  wzdłuż ul. Generała Maczka oraz  drugi odcinek od Generała Andersa do ul. Okrężnej. Ciągi pieszo rowerowe wykonane zostały z kostki betonowej z rozgraniczeniem kolorystycznym ciągu pieszego i rowerowego. Wykonane zostanie również oznakowanie pionowe jak i poziome zarówno na drodze rowerowej jak i na przejściach dla pieszych z wykonaniem śluz rowerowych. W ramach tego zadania wykonane zostanie również oświetlenie parkowe na odcinku od ul. Andersa do ul. Okrężnej. Zadanie realizuje głogowska firma L&P. Termin realizacji zadania mija 28 kwietnia 2017 r. Łączna wartość inwestycji 353.284,45 zł.

Zdjęcia: ANJA